Hej alla!
1. På höstlovet på tisdag den 31/10 så har vi blivit inbjudna att kolla in Sveriges bästa lag Häcken och hur det fungerar för deras A-lag med träningar, matchuppladdningar mm mm, först blir det en rundvandring i lokalerna och info av Häckens Panteha Milanian innan vi kollar in träningen med Sonko, Rygaard mm och kollar hur dom tränar och laddar upp inför toppmötet mot Malmö till helgen, förhoppningsvis kanske vi kan lära oss något....glöm ej kameran :)
Vi får kolla upp bussar men det borde väl gå en buss ifrån Kärna som passerar utanför Gothia Park på Hisingen. Anmälan till detta kommer inom kort!
2. På söndagen den 5/11 spelar vi träningsmatch mot Kode kl.13.00, samling i Kode 12.00 eller i Kärna 11.30, se till och anmäl er ni som inte gjort det!
Vi se på träningen allihop på måndag 17.00 !!!
//Per